Kauno sakralinės muzikos mokykla

M. Valančiaus g. 8, LT-44275, Kaunas

Raštinės darbo laikas:

I–V 8.00–17.00 val.

Tel. +370 37 425 741

El. paštas: info@cantoresdavid.lt

Interesantai priimami mokyklos raštinėje nuo 9.00 iki 17.00 val.

Mokykla atidaryta darbo dienomis nuo 8.00 iki 20.00 val.

Įstaigos kodas: 190144834

Direktorius

muz. mgr. dr. kun. Vilius Sikorskas

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Aurelija Helmienė

Tel. +370 673 83583, mob. tel. +370 647 05364

Direktoriaus pavaduotoja ūkiui 

Benita Mincevičiūtė

Tel. +370 673 83583, mob. tel. +370 687 26208

|
Skelbimai ir NAujienos
Kauno sakralinės muzikos mokykloje statomi nauji vargonai

Švenčiant Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų, rėmėjai dovanoja mūsų mokyklai naujus mechaninius vargonus. Tai tikrai tokio jubiliejaus verta dovana. Dar 2017 metų pavasarį gimusi svajonė iš lėto subrendo išsipildymui. Koplyčios rekonstrukcija ir naujų vargonų pastatymo darbai planuojami užbaigti rugpjūčio mėnesį. 

Kauno sakralinės muzikos mokykloje mokoma groti vargonais. Vargonai yra instrumentų karalius. Klaviatūromis (manualais) vargonai panašūs į klavišinį instrumentą, savo sandara – į pučiamuosius, o grojimas vargonais panašus į dirigavimą dideliam orkestrui. Mokytis groti šiuo instrumentu reikalinga išskirtinė atlikimo technika. Iki šiol mokėmės groti elektriniais vargonais, kurie tik iš dalies primena tikruosius vargonus. Pamokų metu mokiniai supažindami su instrumentu, grojimo specifika, registrais, mokosi groti rankomis ir kojomis vienu metu. 

Mokykloje statomų vargonų „brolis“ prieš kelis metus buvo pastatytas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje. Vargonus stato Sūduvos vargonų dirbtuvių meistrai Algis Stepanauskas ir Gintautas Pilypaitis. Tai vieni produktyviausių ir profesionaliausių Lietuvos vargonų meistrų, jų kūriniai tarnauja Marijampolės bazilikoje, Molėtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, Vilkaviškio katedroje ir kt. 

Visa mokyklos bendruomenė nuoširdžiausiai dėkoja Rėmėjams už naują stebuklą mūsų mokykloje!  Šis stebuklas teikia viltį ir įkvėpimą naujiems darbams bei naujoms svajonėms.  

VARGONŲ APRAŠAS

Šie vargonai gaminami pagal individualų užsakymą ir atitinkantys visus techninius reikalavimus.

 

Vargonų dispozicija:

I manualas (Hauptwerk C-g3):

Rohrflöte 8‘

Principal 4‘

 

II manualas (Positv C-g3):

Holzgedackt 8‘

Prinzipal 2‘

Nassat 2 2/3‘ (nuo c1)

 

Pedalai (C-f1):

Subbass 16‘

Bourdon 8‘

Choralbass 4‘

 

Sankaba : II/I

 

Griežykla įmontuota  vargonų spintos priekyje – fasadinėje pusėje.

Manualinės klaviatūros  rėmai pagaminti iš uosio medienos, klaviatūrų tonų ir pustonių klavišų antdėklai pagaminti  iš raudonmedžio ir skroblo medienos.

Pedalinė klaviatūra paralelinio tipo.  Klaviatūros rėmas ir klavišai pagaminami iš  uosio medienos,  padengti laku  ir aliejumi.

 Vargonininko suolas  pagamintas  iš uosio  medienos, su aukščio reguliavimo mechanizmu.

Traktūra – mechaninė.  Pagrindinės traktūros detalės pagamintos  iš kietmedžio, balanos – spygliuočio medienos. Traktūros balanų antgaliai, ašys ir kt. pagaminti iš  žalvario ir duraliuminio  vielos, reguliavimo varžteliai pagaminti iš specialios storos odos ir  aliumininių varžtelių. Manualų sankaba (II/I) jungiama ranka.

Oro skirstymo dėžės sklendinės,  pagamintos  iš spygliuočio medienos bei specialios daugialuosksnės faneros. Oro dėžė yra  viena bendra abiejų manualų vamzdynams. Sklendės pagamintos iš  ąžuolo medienos.

Didieji mediniai vamzdžiai pagaminti  iš spygliuočio ir kietmedžio  medienos, mažieji – kietmedžio lapuočio medienos.  Vamzdžių pėdos turi įmontuotas oro reguliavimo sklendes. Visi metaliniai vamzdžiai pagaminti iš specialios procentuotės alavo-švino skardos. Didieji vamzdžiai derinami su derinimo sraigėmis, mažieji – valcuojami.

Pūtykla  sumontuota  dėžėje  greta vargonų. Oro pūstuvas (220V) „ Laukhuff“ firmos.  Dumplės su oro reguliatoriumi sumontuotos vargonų spintos viduje. Oro kanalai  lankstūs. Oro sūkuriams ir spaudimo vienodumui palaikyti prie oro dėžės  primontuota  balansavimo dumplė.

No items found.