Kauno sakralinės muzikos mokykla

M. Valančiaus g. 8, LT-44275, Kaunas

Raštinės darbo laikas:

I–V 8.00–17.00 val.

Tel. (8 37) 425 741

El. paštas: info@cantoresdavid.lt

Interesantai priimami mokyklos raštinėje nuo 9.00 iki 17.00 val.

Mokykla atidaryta darbo dienomis nuo 8.00 iki 20.00 val.

Įstaigos kodas: 190144834

Direktorius

muz. mgr. dr. kun. Vilius Sikorskas

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Aurelija Helmienė

Tel. (8 673) 83583, mob. tel. (8 647) 05364

Direktoriaus pavaduotoja ūkiui 

Benita Mincevičiūtė

Tel. (8 673) 83583, mob. tel. (8 687) 26208

|
Festivalio „Laudate Pueri” atgarsiai – „Kauno dienos” straipsnyje

Kiekvienasvaikas turi gabumų muzikai – svarbu mokėti juos atskleisti

Nekritikuoti, bet mokyti su meile ir visapusišku atsidavimu. Tokie kertiniaimetodai gali atskleisti išskirtinius vaiko gebėjimus, kurių galbūt nėnesitikime. Savaitgalį Kaune vykusio tarptautinio vaikų muzikos festivalio„Laudate pueri“ dalyviai kartu su pedagogais įrodė, jog tokia teorija išties veikiapraktiškai.

„Kūdikis gali prisitaikyti prieaplinkos net ir gimęs kitame pasaulio karšte. Jis išmoksta kalbą ir netgiperima tam kraštui būdingą dialektą. Tai kaip galime sakyti, jog vaikas neturiklausos? Tiesa, tam, kad jis kalbėtų, visų pirma, mes turime su juo šnekėtis.Kitaip tikrai neišmoks. Juk pirmąjį žodį „mama“ jie ištaria netyčia, tiesiogleisdami savo nerišlius garsus, bet iš džiaugsmingos motinos reakcijossupranta, kad reikia tai pakartoti. Taip prasideda kalbėjimas“, – paraleliųtarp kūdikio raidos ir muzikos mokymo įžvelgė svečias iš Belgijos mokytojasekspertas Koen Rens.

Jis festivalio dalyviams pristatė paskaitąapie emocinį intelektą ir muzikavimo svarbą asmenybės formavime. Profesionalussmuikininkas savo pedagoginėje veikloje taiko Suzuki metodiką, pagal kurią nuomažumės buvo ugdomas ir pats.

Daugiau kaip pusantro šimto Suzukimetodu grojančių smuikininkų ir violončelininkų iš Lietuvos, Latvijos irEstijos dalyvavo jo surengtoje meistriškumo pamokoje. Vakarop didžiulisorkestras pasirodė Kauno valstybinės filharmonijos scenoje, kur atlikobendrus kūrinius su daugiau kaip 80 choristų.

Pastarųjų branduolį sudarė Kauno sakralinės muzikosmokyklos choras „Cantores David“ ir svečiai iš Šiaulių – vienas geriausių šalyjeberniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Jo meno vadovas Remigijus Adomaitissu pedagogais pasidalino mintimis apie motyvacijos svarbą choro pamokose: „Čiaveikia keturi bemaž vienodai svarbūs komponentai – tėvai, mokytojai, mokiniaiir mokykla. Viskas prasideda nuo namiškių sprendimo – sportas ar muzika. Išsavo patirties sakau, kad visada galima suderinti abi sritis. Žinoma, didžiausi„varikliai“ muzikuojant – koncertai ir kelionės.“

Chorvedys pripažino, kad muzikinio profilio mokyklomstenka svarbus vaidmuo ugdant ne vien auklėtinius, bet ir jų tėvus. Jo ilgametisdarbas su choristais įrodė, kad muzika ir ypač bendruomeniškumu paremtaschorinis dainavimas turi didelį poveikį asmenybės formavimuisi. Esą chore vaikailabai keičiasi, todėl net ir rūpesčių kėlę „blogiukai“ dažnai sužiba išgerosios pusės.

Svarbu mokytojų atsidavimas, tikėjimas savo veikla irkryptingas tikslų siekimas, kartais netgi tam paaukojant savo laisvalaikį. R.Adomaitis šyptelėjo, kad toli gražu ne visi kūriniai iš pat pradžių atrodoįdomūs, tačiau geras pedagogas, anot jo, turi visur atrasti tą grožį ir mokėtijį perteikti vaikams. Čia pat savo teorines mintis svečias pagrindė praktiškai,surengdamas atvirą pamoką jungtiniam vaikų ir jaunimo chorui Vytauto Didžiojouniversiteto Didžiojoje auloje.

„Dalindamiesi gerąja patirtimi ir perimdami ją iš kitų,siekiame toliau augti ir kelti chorinio dainavimo kartelę dar aukščiau. Jauniesiemsatlikėjams tai yra unikali galikybė koncertuoti puikiose Kauno miesto scenose,todėl subūrėme drauge ne tik chorus, bet ir jungtinį vaikų orkestrą. Tuo pačiu čiatobulėja ir mokytojai, dalyvaudami jiems skirtuose seminaruose“, – apie savoinicijuotą renginį kalbėjo Kauno sakralinės muzikos mokyklos direktorius kun. dr.Vilius Sikorskas.

Festivalio „Laudate pueri“ koordinatorius neabejoja, kadtoks tarptautinis simpoziumas taps kasmetine tradicija, į Kauną sukviesiančia visdaugiau augančios muzikų kartos atstovų ir jų mokytojų.

„Kauno dienos” informacija

2018-03-12