Kauno sakralinės muzikos mokykla

M. Valančiaus g. 8, LT-44275, Kaunas

Raštinės darbo laikas:

I–V 8.00–17.00 val.

Tel. +370 37 425 741

El. paštas: info@cantoresdavid.lt

Interesantai priimami mokyklos raštinėje nuo 9.00 iki 17.00 val.

Mokykla atidaryta darbo dienomis nuo 8.00 iki 20.00 val.

Įstaigos kodas: 190144834

Direktorius

muz. mgr. dr. kun. Vilius Sikorskas

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Aurelija Helmienė

Tel. +370 647 05364

Direktoriaus pavaduotoja ūkiui 

Benita Mincevičiūtė

Tel.  +370 687 26208

|

Valerija Baranauskienė

Arfa

Gimiau 1933 m. menininkų šeimoje. Mama pianistė buvo pirmoji mano muzikos mokytoja, tėtis – gimnazijos dailės mokytojas. Mokiausi Šiaulių muzikos mokykloje prof. Igno Prielgausko fortepijono klasėje. Baigusi muzikos mokyklą ir rajono laikraštyje pamačius grojančios arfininkės nuotrauką ir kvietimą stoti į Lietuvos valstybinėje konservatorijoje atidaromą arfos klasę kuriam laikui visai pamiršau fortepijoną.

1951 m. įstojau į tuometinę konservatoriją (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir baigiau studijas pas prof. Liudmilą Chetagurovą. 1956 m. konkurso keliu buvau priimta į Kauno valstybinį muzikinį teatrą, kuriame be pertraukos dirbau 54 metus.

Grodama muzikiniame teatre dirbau pedagoginį darbą. 1998-2004 metais dėsčiau arfos specialybę Kauno J. Gruodžio konservatorijoje, rengiau ir dalyvavau įvairiose koncertinėse programose Kauno valstybinio muzikinio teatro, Kauno menininkų rūmų ir Kauno kultūros namų scenose, buvau kviečiama talkinti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ir Klaipėdos muzikinio teatro simfoniniams orkestrams. Grojau ansambliuose su Romualdu Kulikausku, Stase Rapaliene, Genovaite Jasiūnaite, Kauno muzikinio teatro artistais kolegomis.

Mano rankomis liečiama arfa skambėjo aštuoniuose tūkstančiuose spektaklių, sugrota 130 premjerų.

Muzikinį repertuarą sudarė visa muzikinio teatro statomų spektaklių įvairovė. Tai G. Bize operos – „Carmen“ ir „Perlų žvejai“, P. Čaikovskio – „Eugenijus Oneginas“, G. Rosinio – „Sevilijos kirpėjas“, M. Musorgskio –„Soročincų mugė“ ir operetės nuo J. Strauso, I. Kalmano iki B. Gorbulskio, G. Kančelio ir kitų kompozitorių kūriniai. Savo muzikiniame kelyje sutikau daug žinomų Lietuvos muzikinio teatro žmonių, grojau diriguojant Juozui Indrai, Vytautui Viržoniui, Stanislovui Čepinskiui, Margaritai Dvarionaitei, Stasiui Domarkui, Alvydui Šulčiui, Juliui Geniušui.